Robimy strony www

Elementor – kolory na stronie www

Elementor - kolory na stronie www

elementor a kolory

Dobrą i prawidłową zasadą jest dobranie i ustalenie kolorów do Twojej strony www zanim jeszcze zaczniesz ją tworzyć. Pomoże to utrzymać porządek podczas edycji strony a także ułatwi utrzymać kierunek dla szaty graficznej witryny. Edytor Elementor posiada funkcje, które pomogą nam uporządkować kolory na naszej witrynie. Zanim jednak przyporządkujemy kolory do poszczególnych elementów, musimy je wcześniej dobrać.

program adobe colors

Istnieje dużo narzędzi w internecie, które służą do pomocy przy doborze kolorów na stronę www. Jednym z ciekawych narzędzi do wyboru palety kolorów jest program ze stajni Adobe czyli Adobe Colors. Program ma spore możliwości i pozwala w intuicyjny sposób wygenerować paletę kolorów na naszą witrynę. Program działa z poziomu przeglądarki internetowej.

Jest to ważne również od strony technicznej, ponieważ pozwoli na jednorazowe ustawienie kolorów dla całej witryny bez późniejszych zmian i związanego z tym zamieszania. Na pewno uporządkuje nam to nasz projekt i nie będziemy tego żałowali.

inspiracje

Pooglądajmy inspiracje. Jest wiele ciekawych witryn wartych uwagi, które pomogą nam zrozumieć aktualne trendy w projektowaniu i zastosowaniu odpowiednich kolorów na naszej stronie www. Nie bez znaczenia jest tu nasza branża, w której działamy oraz aktualny wizerunek marki, jeśli taki posiadamy.

Polecam witryny do szukania inspiracji:

elementor - ustawienia kolorów

Gdy już wybierzemy kolory na naszą stronę, trzeba zapisać ich wartości w ustawieniach. W tym celu przechodzimy do panelu Elementora i klikamy w ikonkę typu hamburger w górnym rogu panelu. Z menu Ustawienia wybieramy Site Settings i klikamy Globalne kolory.

Elementor - ustawienia kolorów
Globalne kolory w Elementor - ustawienia
Globalne kolory w Elementor

Definiujemy kolory, które wcześniej już wybraliśmy. Możemy nazwać nasze kolory w intuicyjny dla nas sposób, tak żebyśmy wiedzieli, który kolor jest dla danego elementu. Dzięki tej operacji po przejściu do dowolnej podstrony możemy wszędzie tam, gdzie występuje możliwość określenia koloru dla danego typu elementu (najczęściej zakładka styl) będziemy mogli wybrać nasze kolory klikając w ikonkę globusa.

Ikona globusa. Kolory na stronie www

Po kliknięciu w dany element np. nagłówek, klikamy w globusik obok okna do wyboru kolorów. Pokaże nam się lista kolorów, które już wcześniej określiliśmy dla naszej witryny. Wybieramy kolor z naszej palety i w ten sposób nie musimy wpisywać wartości dla koloru ręcznie lub szukać w oknie z wyborem kolorów.