Robimy strony www

Elementor – kształt separatora

Elementror - kształt separatora

efekty elementora

Twórcy edytora Elementor idą w zgodzie z aktualnymi trendami w tworzeniu stron www na CMS WordPress. W swoim narzędziu umożliwiają twórcom stron internetowych stosowanie ciekawych efektów, które nadają niepowtarzalny wygląd naszej witrynie. Jednym z takich efektów tła w zakładce STYL jest kształt separatora, czyli zmiana wyglądu krawędzi górnej i dolnej danego bloku (sekcji).

Reguły matematyczne, które tworzą dany efekt umożliwiają uzyskiwanie niesamowitych rezultatów. Strona staje się nowocześniejsza, bardziej „świeża” i przyjazna dla użytkownika, a wszystko to bez potrzeby pisania ani jednej linijki kodu.

Oczywiście dobrze jest się trzymać zasady żeby nie przedobrzyć i tworzyć nasze efekty tak, żeby nie odstraszyć użytkownika nadmiarem zbędnej treści. Wyjątkiem od tej reguły na pewno będzie rodzaj branży, czy też przeznaczenie naszej strony. Na przykład robiąc stronę dla branży eventowej, muzycznej czy też prezentację gry komputerowej możemy na pewno odkręcić wodze fantazji i wykorzystać maksymalnie możliwości jakie daje nam edytor Elementor. W przypadku strony czysto informacyjnej ilośc efektów na pewno powinna być mniejsza przez co najważniejsza treść nie straci na czytelności.

kształt separatora - krok po kroku

Jednym z ciekawych efektów, który w ciekawy sposób uatrakcyjni naszą witrynę jest KSZTAŁT SEPARATORA. Omówimy jego zastosowanie krok po kroku.

Elementor - kształt separatora
Elementor - kształt separatora, efekt góry
Elementor - kształt separatora, efekt wzór fali

Efekt znajduje się w zakładce STYL. Najpierw wybieramy element, który chcemy edytować np. SEKCJA. Klikamy zakładkę STYL i w menu przechodzimy do KSZTAŁT SEPARATORA. Po wybraniu rodzaju efektu w polu RODZAJ nap. FALA pokażą nam się różne opcje. Tutaj musimy po prostu poeksperymentować.

Możliwości są olbrzymie. Gdy projektuję stronę związaną z branżą turystyczną wybieram rodzaj GÓRY. Efekt w połączeniu z ciekawą tematyczną grafiką może dać fantastyczne rezultaty końcowe, dlatego warto z niego korzystać.

Wszystkie parametry możemy ustawić w intuicyjny sposób za pomocą suwaków. Szybko i sprawnie dopasowujemy nasz efekt do oczekiwanych rezultatów. Wszystkie zmiany widać od razu na podglądzie obok, co pozwala na kontrolę zmiany paramentów w krótkim czasie.

Miłej zabawy!