Robimy strony www

SEO strony www na WordPress

Seo strony www na WordPress

SEO strony www

SEO strony www jest to szereg działań, które mają doprowadzić do poprawy widoczności witryny w rankingu w wyszukiwarkach. Technika ta opiera się na ruchu organicznym czyli bezpłatnym, a więc bardzo cennym dla naszej kieszeni. Osoby, które trafiają do Twojej strony po prostu korzystają z przeglądarek internetowych a ty nie musisz za to płacić.

W statystykach ruch na stronach internetowych jest generowany w ponad 50 procentach właśnie z ruchu organicznego – czyli jest o co powalczyć.

Twoja strona jeśli reklamuje działalność lub produkt, który chcesz sprzedawać jest po prostu narzędziem do zarabiania pieniędzy. Im więcej osób kliknie w twoją witrynę i zacznie po niej nawigować tym większa szansa na zainteresowanie i kontakt od potencjalnych klientów.

Zagadnienie SEO i wiedza z tym związana mają kluczowe znaczenie przy promocji naszej witryny. Przyczyniają się zatem do zaistnienia na rynku internetowym. Sam dobry projekt strony www nie wystarczy. Dopiero w połączeniu z działaniami polegającymi na promocji witryny w wyszukiwarkach i jej wysokiej widoczności może przynieść nam profity.

Dlatego zagadnienie dotyczące SEO strony www musi nam towarzyszyć od początku tworzenia naszej witryny.

Wtyczki SEO dla WordPress

System CMS WordPress pozwala na maksymalne skrócenie procesu zdobywania wiedzy w temacie SEO na start. Mamy do dyspozycji gotowe narzędzia, takie jak wtyczki. Wtyczki po instalacji przeprowadzą nas za rękę przez proces optymalizacji naszej witryny pod kątem SEO.

Jeśli chodzi o wyszukiwarkę Google, kryteria jak najwyższej widoczności są zmienne i tutaj trzeba ciągle eksperymentować.

Z pomocą przyjdą nam wtyczki (pluginy), które pozwalają na metodę porównywania słów kluczowych i innych elementów na naszej stronie. Elementy składowe możemy zmieniać i modyfikować żeby ostatecznie wybrać jak najlepszy wynik.

Dwie najpopularniejsze wtyczki do konfiguracji strony www na WordPress pod kątem SEO to SEO Yoast i Rank Math.

Wtyczki SEO dla WordPress

Obie wtyczki są porównywalne pod względem skuteczności i można z powodzeniem używać każdej z nich do optymalizacji SEO naszej strony www.

Zasada działania i konfiguracji obu wtyczek jest podobna choć wtyczki różnią się swoją budową wewnętrzną. Konfiguracja jest intuicyjna i nawet dla osób nie mających wcześniej styczności z tematem SEO nie powinna sprawić nam większych kłopotów. Będzie to dla nas mocne wejście do wiedzy na temat SEO strony www.

Szybkość strony www

Obok odpowiednich ustawień dla wtyczek SEO Yoast i Rank Math równie ważnym czynnikiem jest szybkość naszej witryny. Wyszukiwarki Google traktują szybkość strony jako ważny element składowy, który wpływa na lepszą widoczność strony www w wynikach wyszukiwania.

Do instalacji naszego WordPress’a musimy wgrać odpowiednie wtyczki poprawiające szybkość naszej strony.

Przykłady dobrych wtyczek szybkościowych:

Po uzbrojeniu naszego WordPress’a możemy zrobić test szybkości witryny wybierając narzędzie GTmetrix lub Pingdom (narzędzie płatne).

Taki test dobrze jest zrobić regularnie co jakiś czas, żeby mieć pewność, że nasza strona jest dobrze przygotowana pod kątem SEO.

Oba narzędzia mogą nam w tym zakresie znacząco pomóc. Za każdym razem po przeprowadzonym teście generują szczegółowy raport ze wskazówkami co jeszcze możemy poprawić na naszej stronie.

GT metrix. Audyt SEO

Hosting

Jednym z kluczowych elementów dla poprawności i szybkości działania naszej witryny na WordPress jest dobór właściwego serwera. Hosting dla WordPress’a powinien być odpowiednio zoptymalizowany pod kątem wydajności. Przede wszystkim musi być szybki czyli maksymalnie skracać czas ładowania naszej witryny.

Na rynku jest duży wybór usług hostingowych dedykowanych dla WordPress’a. Szybkie dyski NVMe, technologie gwarantujące najszybsze możliwe wczytywanie stron, poprawa czynników rankingowych Google – to ważne czynniki, które otrzymujemy już dziś w standardzie.

Osobnym czynnikiem decyzyjnym będzie tutaj koszt całkowity dla klienta a tutaj zakres jest dość szeroki.

Wartościowe treści na Twojej stronie www (content marketing)

SEO jest to system naczyń połączonych. Bez jednego dobrze skonfigurowanego elementu cały proces może się nie udać. Treść na stronie pod kątem SEO odgrywa rolę kluczową. Zasady pisania pod SEO to wiedza, którą musimy przyswajać i stale rozwijać.

Treści, które piszemy muszą być przydatne dla odbiorcy. Artykuł staje się pomocny kiedy dostarcza konkretnej wiedzy do rozwiązania danego problemu.

Dobrze jest pisać treści, które zawierają konkretne frazy kluczowe, które są często wywoływane przez internautów. To pozwoli nam zwiększyć szansę na pojawienie się akurat naszego artykułu na początku strony po wywołaniu danej frazy w wyszukiwarce.

Przydatną praktyką jest optymalizacja naszej witryny za pomocą wcześniej już wspomnianej wtyczki Seo Yoast albo Rank Math. W trakcie tego procesu po instalacji pluginu możemy się dużo nauczyć jak pisać teksty na naszą stronę internetową żeby odbiorcy chcieli je czytać.

Przy pomocy intuicyjnych wskaźników w postaci emotikonów, możemy zobaczyć czy nasz wpis jest dobrze skonfigurowany pod kątem SEO. Liczne wskazówki jakie generuje nam wtyczka w intuicyjny sposób prowadzą nas do osiągania co raz lepszych efektów na naszym wpisie, stronie. Warto poczytać te wskazówki i poeksperymentować z naszym tekstem bo to może przynieść nam wymierne korzyści w postaci wysokich pozycji w wynikach wyszukiwarek.

audyt seo strony www

Audyt SEO jest procesem analitycznym naszej witryny, który listuje wszystkie jej wady i zalety kluczowe dla wyników witryny w wyszukiwarce. Jest to bardzo ważna czynność, która pomaga nam zweryfikować jakość strony pod kątem SEO.

Istnieją w sieci narzędzia, które pomogą przeprowadzić nam kompleksową analizę naszej witryny pod kątem SEO. Ich sposób działania jest podobny. Po wpisania adresu witryny, narzędzie pokazuje nam szczegółowy raport obrazujący jej aktualny stan. 

Przykłady dobrych narzędzi do przeprowadzenia audytu strony www:

Wizualny stan witryny pod kątem SEO, pomoże wskazać jak możemy jeszcze lepiej wykorzystać potencjał naszej strony www, żeby była bardziej przyjazna dla wyszukiwarek. Roboty indeksujące posługują się różnymi algorytmami przy szeregowaniu stron w wynikach wyszukiwania. Im więcej czynników zostanie poprawnie odczytanych, tym większa szansa na lepszy wynik w rankingu.

Ciekawym rozwiązaniem jest narzędzie od firmy hostingowej cyber_Folks. Po kilkunastu sekundach analizy, otrzymujemy bogaty raport, który w intuicyjny sposób ilustruje wykaz elementów, które możemy jeszcze poprawić na naszej stronie.

Całość raportu jest podsumowana w formie przyznanych punktów i pozycji w rankingu na tle innych stron. Przy okazji przeprowadzania takiego audytu możemy się sporo dowiedzieć na temat SEO.

Podsumowanie

Jeśli liczymy, że proces budowania naszej strony pod kątem SEO jest prosty, szybki i łatwy to jesteśmy w błędzie. Nie ma złotego środka, który zapewni nam błyskawiczne rezultaty. Jest to raczej długotrwały proces i przygotujmy się raczej na maraton niż na krótki spacer.

Całość budujemy w oparciu o wiele elementów, które musimy systematycznie i stopniowo wdrażać na naszą stronę. Ważne jest to, żeby dbać o wszystkie elementy i nie traktować ich wybiórczo.

Z drugiej strony jakkolwiek groźnie by to brzmiało proces ten mimo, iż wymaga od nas wytrwałości i zaangażowania to nie jest on niemożliwy do wdrożenia.

Zrozumienie podstawowych pojęć i metod nie jest trudne. Wymaga jedynie od nas czasu i konsekwencji w podejściu. Ponadto nie jest zależne od wysokości naszego budżetu jaki chcemy przeznaczyć na marketing. Darmowe wtyczki, samouczki, filmy instruktażowe – wachlarz możliwości jest szeroki i jedynym ograniczeniem dla nas może być tylko czas.

A więc … do dzieła:)